Additional information
| quality |
14K Yellow |
|---|---|
| pendant dimensions |
25 X 18 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow 25×18 mm Oval St. Christopher Medal” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 25.7×14 mm Cross Pendant
$28.67 – $189.07Price range: $28.67 through $189.07
Weight: 0.775 DWT (1.21 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 25.75 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 19×13 mm Orthodox Cross Pendant
$33.42 – $790.94Price range: $33.42 through $790.94
| Weight: | 0.766 DWT (1.19 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 19 x 13 mm |
| Chain Style: | N/A |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2.5 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$94.38
14K Yellow 22 mm Round Scapular Medal
$14.60 – $678.56Price range: $14.60 through $678.56
Weight: 2.52 DWT (3.92 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
$97.06 – $343.47Price range: $97.06 through $343.47
| Weight: | 0.81 DWT (1.26 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 23.5 mm |
| Approx. Width: | 15 mm |
| Pendant Dimensions: | 21 x 15 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Platinum Cross Pendant
$31.56 – $952.22Price range: $31.56 through $952.22
Weight: 1.602 DWT (2.49 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 11.8 mm Guardian Angel Medal 18″ Necklace
$47.53
Sterling Silver 28 x 18 mm Cross Pendant
$29.01 – $426.96Price range: $29.01 through $426.96
Weight: 0.9035 DWT (1.41 grams) Solidity: Solid Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 28
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.