Description
| Weight: | 1.675 DWT (2.60 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Approx. Length: | 32 mm |
| Approx. Width: | 19.5 mm |
| Pendant Dimensions: | 29 x 19.5 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 4.5 x 3 mm |
- We do not normally stock this item.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K White |
|---|---|
| pendant dimensions |
29 X 19.5 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K White 29 x 19.5 mm Cross Pendant” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 25.7×14 mm Cross Pendant
$28.67 – $189.07Price range: $28.67 through $189.07
Weight: 0.775 DWT (1.21 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 25.75 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 17×8 mm Fish with Cross Pendant
$27.07 – $201.67Price range: $27.07 through $201.67
Weight: 0.693 DWT (1.08 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 17 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$564.81 – $877.37Price range: $564.81 through $877.37
| Weight: | 2.628 DWT (4.09 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 30 x 20 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.8 x 4 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 12×8 mm Oval Miraculous Medal
$148.66
14K Yellow 13×8 mm Oval Miraculous Medal Pendant
$39.95 – $386.15Price range: $39.95 through $386.15
Weight: 0.3784 DWT (0.59 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 22 mm Round Scapular Medal
$14.60 – $678.56Price range: $14.60 through $678.56
Weight: 2.52 DWT (3.92 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White Hollow Crucifix Pendant
$200.98 – $543.12Price range: $200.98 through $543.12
Weight: 1.416 DWT (2.20 grams) Solidity: Hollow Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 52.3 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.