14K Yellow 12×9 mm Sacred Heart of Jesus Medal
SKU:
N/A
Category: Religious Items
Additional information
| quality |
14K Yellow |
|---|---|
| pendant dimensions |
12 X 9 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow 12×9 mm Sacred Heart of Jesus Medal” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose Cross Pendant
$70.20 – $407.42Price range: $70.20 through $407.42
| Weight: | 0.847 DWT (1.32 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 35.2 mm |
| Approx. Width: | 16 mm |
| Pendant Dimensions: | 24.5 x 17 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.7 x 1.3 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 19×13 mm Orthodox Cross Pendant
$66.84 – $1,581.88Price range: $66.84 through $1,581.88
| Weight: | 0.766 DWT (1.19 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 19 x 13 mm |
| Chain Style: | N/A |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2.5 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$188.76
14K White Cross Pendant
$1,129.62 – $1,754.74Price range: $1,129.62 through $1,754.74
| Weight: | 2.628 DWT (4.09 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 30 x 20 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.8 x 4 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 12×12 mm Four-Way Cross Medal
$67.84 – $2,309.85Price range: $67.84 through $2,309.85
Weight: 0.45 DWT (0.70 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 12 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White .01 CTW Natural Diamond Cross Pendant
$215.52 – $362.06Price range: $215.52 through $362.06
Approx. Weight: 0.3 DWT (0.47 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Primary Stone Size:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White Hollow Crucifix Pendant
$401.96 – $1,086.24Price range: $401.96 through $1,086.24
Weight: 1.416 DWT (2.20 grams) Solidity: Hollow Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 52.3 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Platinum Cross Pendant
$63.12 – $1,904.44Price range: $63.12 through $1,904.44
Weight: 1.602 DWT (2.49 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.