14K Yellow 19×11 mm Cross with Heart Pendant
$95.77
| Weight: | 0.28 DWT (0.44 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 19 x 11 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.8 x 4.25 mm |
100 in stock
Category: Religious Items
Description
Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K Yellow |
|---|---|
| pendant dimensions |
19 X 11 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow 19×11 mm Cross with Heart Pendant” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K White Cross Pendant
$564.81 – $877.37Price range: $564.81 through $877.37
| Weight: | 2.628 DWT (4.09 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 30 x 20 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.8 x 4 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 18 mm St. Michael Medal
$519.94
14K Yellow 21×13.5 mm Cross Pendant
$108.76 – $181.95Price range: $108.76 through $181.95
Weight: 0.74 DWT (1.15 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 23.5 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23.5×16 mm St. Joseph Medal
$216.68 – $577.00Price range: $216.68 through $577.00
Weight: 1.89 DWT (2.94 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 26×18.25 mm Nail Design Cross Pendant
$48.28 – $1,268.18Price range: $48.28 through $1,268.18
Weight: 2.091 DWT (3.25 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
$97.06 – $343.47Price range: $97.06 through $343.47
| Weight: | 0.81 DWT (1.26 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 23.5 mm |
| Approx. Width: | 15 mm |
| Pendant Dimensions: | 21 x 15 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Platinum Cross Pendant
$31.56 – $952.22Price range: $31.56 through $952.22
Weight: 1.602 DWT (2.49 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 12 mm Miraculous Medal 18″ Necklace
$59.41 – $143.97Price range: $59.41 through $143.97
| Weight: | 0.58 DWT (0.90 grams) |
| Pendant Dimensions: | 12 mm |
| Chain Style: | Curb |
| Chain Length: | 18 In |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.