Back to products
14K Yellow 12x9 mm White Dove Pendant
$51.60 – $104.57Price range: $51.60 through $104.57
14K Yellow/White 16×15 mm Mariner’s Cross Pendant
$335.03
100 in stock
Category: Religious Items
Description
| Weight: | 0.836 DWT (1.30 grams) |
| Collection: | Holy Spirit |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Approx. Length: | 15 mm |
| Approx. Width: | 16 mm |
| Pendant Dimensions: | 16 x 15 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 4 x 3.3 mm |
Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K Yellow/White |
|---|---|
| pendant dimensions |
16 X 15 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow/White 16×15 mm Mariner’s Cross Pendant” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K White Cross Pendant
$94.38
14K Yellow 18 mm St. Anne Medal
$14.60 – $519.94Price range: $14.60 through $519.94
Weight: 1.52 DWT (2.36 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 22 mm Round Scapular Medal
$14.60 – $678.56Price range: $14.60 through $678.56
Weight: 2.52 DWT (3.92 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
$97.06 – $343.47Price range: $97.06 through $343.47
| Weight: | 0.81 DWT (1.26 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 23.5 mm |
| Approx. Width: | 15 mm |
| Pendant Dimensions: | 21 x 15 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 12 mm Miraculous Medal 18″ Necklace
$59.41 – $143.97Price range: $59.41 through $143.97
| Weight: | 0.58 DWT (0.90 grams) |
| Pendant Dimensions: | 12 mm |
| Chain Style: | Curb |
| Chain Length: | 18 In |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.