14K Yellow 12x9 mm White Dove Pendant
$51.60 – $104.57Price range: $51.60 through $104.57
14K Yellow/White 20×14 mm Crucifix Pendant
$217.17
100 in stock
Category: Religious Items
Description
| Weight: | 0.6 DWT (0.93 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Approx. Length: | 28.5 mm |
| Approx. Width: | 14 mm |
| Pendant Dimensions: | 20 x 14 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.7 x 2.2 mm |
Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K Yellow/White |
|---|---|
| pendant dimensions |
20 X 14 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow/White 20×14 mm Crucifix Pendant” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K White 17×8 mm Fish with Cross Pendant
$27.07 – $201.67Price range: $27.07 through $201.67
Weight: 0.693 DWT (1.08 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 17 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$94.38
14K Yellow 12×12 mm Four-Way Cross Medal
$33.92 – $1,248.57Price range: $33.92 through $1,248.57
Weight: 0.45 DWT (0.70 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 12 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 13×8 mm Oval Miraculous Medal Pendant
$39.95 – $386.15Price range: $39.95 through $386.15
Weight: 0.3784 DWT (0.59 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23.5×16 mm St. Joseph Medal
$216.68 – $577.00Price range: $216.68 through $577.00
Weight: 1.89 DWT (2.94 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 26×18.25 mm Nail Design Cross Pendant
$48.28 – $1,268.18Price range: $48.28 through $1,268.18
Weight: 2.091 DWT (3.25 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Platinum Cross Pendant
$31.56 – $952.22Price range: $31.56 through $952.22
Weight: 1.602 DWT (2.49 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 12 mm Miraculous Medal 18″ Necklace
$59.41 – $143.97Price range: $59.41 through $143.97
| Weight: | 0.58 DWT (0.90 grams) |
| Pendant Dimensions: | 12 mm |
| Chain Style: | Curb |
| Chain Length: | 18 In |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.