Sterling Silver Crucifix 24″ Necklace
$147.60
| Weight: | 5.35 DWT (8.32 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 34 x 24 mm |
| Chain Style: | Curb |
100 in stock
Category: Religious Items
Description
Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
Sterling Silver |
|---|---|
| pendant dimensions |
34 X 24 Mm |
| necklace length |
24 In |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “Sterling Silver Crucifix 24″ Necklace” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 25.7×14 mm Cross Pendant
$28.67 – $189.07Price range: $28.67 through $189.07
Weight: 0.775 DWT (1.21 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 25.75 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$564.81 – $877.37Price range: $564.81 through $877.37
| Weight: | 2.628 DWT (4.09 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 30 x 20 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.8 x 4 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 18 mm St. Anne Medal
$14.60 – $519.94Price range: $14.60 through $519.94
Weight: 1.52 DWT (2.36 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 18 mm St. Michael Medal
$519.94
14K Yellow 23.5×16 mm St. Joseph Medal
$216.68 – $577.00Price range: $216.68 through $577.00
Weight: 1.89 DWT (2.94 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 26×18.25 mm Nail Design Cross Pendant
$48.28 – $1,268.18Price range: $48.28 through $1,268.18
Weight: 2.091 DWT (3.25 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 15 mm St. Christopher Medal 18” Necklace
$57.71 – $204.90Price range: $57.71 through $204.90
Weight: 0.74 DWT (1.15 grams) Solidity: Solid Pendant Dimensions: 15 mm Chain Style: Curb Chain Length: 18 In Chain/Bracelet Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.