Description
| Weight: | 1.485 DWT (2.31 grams) |
| Pendant Dimensions: | 18 mm |
| Chain Style: | Curb |
| Chain Length: | 18 In |
| Chain/Bracelet Width: | 1 mm |
| Clasp Type: | Spring Ring |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
St. Martha is the patron saint of cooks, dietitians, innkeepers and servants.
- This item will no longer be offered and is only available while supplies last.
- This item’s availability is limited to quantities on hand. Backorders are not allowed.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
Sterling Silver |
|---|---|
| pendant dimensions |
18 Mm |
| finish-state |
Polished |
| necklace length |
18 In |
Reviews (0)
Be the first to review “Sterling Silver 18 mm St. Martha 18″ Necklace” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 25.7×14 mm Cross Pendant
$28.67 – $189.07Price range: $28.67 through $189.07
Weight: 0.775 DWT (1.21 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 25.75 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 19×13 mm Orthodox Cross Pendant
$33.42 – $790.94Price range: $33.42 through $790.94
| Weight: | 0.766 DWT (1.19 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 19 x 13 mm |
| Chain Style: | N/A |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2.5 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$564.81 – $877.37Price range: $564.81 through $877.37
| Weight: | 2.628 DWT (4.09 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 30 x 20 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.8 x 4 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 13×8 mm Oval Miraculous Medal Pendant
$39.95 – $386.15Price range: $39.95 through $386.15
Weight: 0.3784 DWT (0.59 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White Hollow Crucifix Pendant
$200.98 – $543.12Price range: $200.98 through $543.12
Weight: 1.416 DWT (2.20 grams) Solidity: Hollow Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 52.3 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 11.8 mm Guardian Angel Medal 18″ Necklace
$47.53

Reviews
There are no reviews yet.