Back to products
14K Yellow Cross Pendant
$49.53 – $370.33Price range: $49.53 through $370.33
Sterling Silver 29×18 mm Crucifix 24″ Necklace
$90.04
100 in stock
Category: Religious Items
Description
| Weight: | 6.44 DWT (10.02 grams) |
| Pendant Dimensions: | 29 x 18 mm |
| Chain Style: | Curb |
| Chain Length: | 24 In |
| Chain/Bracelet Width: | 1.6 mm |
| Clasp Type: | Spring Ring |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Sold By: | Each |
- This item will no longer be offered and is only available while supplies last.
- This item’s availability is limited to quantities on hand. Backorders are not allowed.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
Sterling Silver |
|---|---|
| pendant dimensions |
29 X 18 Mm |
| necklace length |
24 In |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “Sterling Silver 29×18 mm Crucifix 24″ Necklace” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose Cross Pendant
$35.10 – $203.71Price range: $35.10 through $203.71
| Weight: | 0.847 DWT (1.32 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 35.2 mm |
| Approx. Width: | 16 mm |
| Pendant Dimensions: | 24.5 x 17 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.7 x 1.3 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$94.38
14K Yellow 18 mm St. Michael Medal
$519.94
14K Yellow 22 mm Round Scapular Medal
$14.60 – $678.56Price range: $14.60 through $678.56
Weight: 2.52 DWT (3.92 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23.5×16 mm St. Joseph Medal
$216.68 – $577.00Price range: $216.68 through $577.00
Weight: 1.89 DWT (2.94 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 28 x 18 mm Cross Pendant
$29.01 – $426.96Price range: $29.01 through $426.96
Weight: 0.9035 DWT (1.41 grams) Solidity: Solid Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 28
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.