Sterling Silver 20.6x16 mm Chai Pendant
$38.45 – $157.46Price range: $38.45 through $157.46
Sterling Silver 23 mm Holy Spirit (Dove) Medal
$49.75
100 in stock
Category: Religious Items
Description
| Weight: | 2.993 DWT (4.65 grams) |
| Collection: | Holy Spirit |
| Solidity: | Solid |
| Sold By: | Each |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Prong Count: | N/A |
| Primary Prong Style: | N/A |
| Outside Diameter: | 23 mm |
| Pendant Dimensions: | 23 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3 x 1.3 mm |
- This item will no longer be offered and is only available while supplies last.
- This item’s availability is limited to quantities on hand. Backorders are not allowed.
Additional information
| quality |
Sterling Silver |
|---|---|
| pendant dimensions |
23 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “Sterling Silver 23 mm Holy Spirit (Dove) Medal” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Yellow 12×12 mm Four-Way Cross Medal
$33.92 – $1,248.57Price range: $33.92 through $1,248.57
Weight: 0.45 DWT (0.70 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 12 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 22 mm Round Scapular Medal
$14.60 – $678.56Price range: $14.60 through $678.56
Weight: 2.52 DWT (3.92 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23.5×16 mm St. Joseph Medal
$216.68 – $577.00Price range: $216.68 through $577.00
Weight: 1.89 DWT (2.94 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White .01 CTW Natural Diamond Cross Pendant
$107.76 – $181.03Price range: $107.76 through $181.03
Approx. Weight: 0.3 DWT (0.47 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Primary Stone Size:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 11.8 mm Guardian Angel Medal 18″ Necklace
$47.53
Sterling Silver 15 mm St. Christopher Medal 18” Necklace
$57.71 – $204.90Price range: $57.71 through $204.90
Weight: 0.74 DWT (1.15 grams) Solidity: Solid Pendant Dimensions: 15 mm Chain Style: Curb Chain Length: 18 In Chain/Bracelet Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 28 x 18 mm Cross Pendant
$29.01 – $426.96Price range: $29.01 through $426.96
Weight: 0.9035 DWT (1.41 grams) Solidity: Solid Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 28
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.