14K Yellow Natural London Blue Topaz & .06 CTW Natural Diamond Halo-Style 16 1/2″ Necklace
SKU:
N/A
Category: Necklaces & Pendants
Additional information
| series |
85902 |
|---|---|
| product type |
Necklace |
| jewelry-state |
Semi-Set ,Set ,Unset |
| quality |
14K Rose ,14K White ,14K Yellow |
| primary stone shape |
Oval |
| primary stone type |
Natural London Blue Topaz ,Natural White Opal |
| secondary stone type |
Natural Diamond |
| necklace length |
16 1/2 In ,18 In |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow Natural London Blue Topaz & .06 CTW Natural Diamond Halo-Style 16 1/2″ Necklace” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K White .07 CTW Natural Diamond Sideways Cross 16-18″ Necklace
$43.98 – $442.05Price range: $43.98 through $442.05
Approx. Weight: 1.26 DWT (1.96 grams) Solidity: Solid Pendant Dimensions: 16.5 x 8.2 mm Chain Style: Cable Chain Length: 16-18
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 1.3 mm Round Cross Pendant Mounting
$23.04 – $208.24Price range: $23.04 through $208.24
Approx. Weight: 0.429 DWT (0.67 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Primary Stone Size: 1.3 mm Diamond CTW: 0.01
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 1/10 CTW Natural Diamond Cross Pendant
$473.99
14K White 2.5 mm Round Cross Pendant Mounting
$170.94 – $230.04Price range: $170.94 through $230.04
Approx. Weight: 0.69 DWT (1.07 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Primary Stone Size: 2.5 mm Diamond CTW: 0.06
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Natural Mozambique Garnet & .02 CT Natural Diamond 18″ Necklace
$214.02 – $240.28Price range: $214.02 through $240.28
Approx. Weight: 0.48 DWT (0.75 grams) Solidity: Solid Pendant Dimensions: 14.6 x 8.1 mm Chain Style: Rope Chain Length: 18
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow February Birth of a Childâ„¢ Miniature Birthstone Ring Pendant
$147.99 – $158.24Price range: $147.99 through $158.24
| Approx. Weight: | 0.53 DWT (0.82 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 3 mm |
| Prong Count: | 4-prong |
| Primary Prong Style: | Standard Prong |
| Chain Style: | N/A |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Filigree Cross Pendant
$241.60
14K Yellow Solitaire Slide Pendant Mounting 5mm :: 1/2 CT Pendant
$127.21 – $196.19Price range: $127.21 through $196.19
| Approx. Weight: | 0.8 DWT (1.24 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 5 mm |
| Primary Stone Carat Weight: | 1/2 CT |
| Diamond CTW: | 1/2 CT |
| Prong Count: | Bezel |
| Primary Prong Style: | Standard Bezel |
| Chain Passage Dimensions: | 1.9 x 1.75 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.