Religious Items
Pendant 26×19.25 mm Cross Pendant
| Weight: | 1.587 DWT (2.47 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 26 x 19.25 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 4 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Pendant 31.5×26 mm St. Christopher Medal
Platinum 20×12 mm Cross Pendant
Platinum Cross Pendant
Weight: 1.602 DWT (2.49 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Platinum Cross Pendant
| Weight: | 1.75 DWT (2.72 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 24.5 mm |
| Approx. Width: | 16.5 mm |
| Pendant Dimensions: | 24.5 x 16.5 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3.2 x 2.5 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page