Religious Items
Sterling Silver 18 mm St. Anthony Medal
Weight: 1.37 DWT (2.13 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Diamond CTW: 0.04 CTW Outside Diameter: 18 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 18 mm St. James Medal
Weight: 1.37 DWT (2.13 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Diamond CTW: 0.03 CTW Outside Diameter: 18 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 18 mm St. Martha 18″ Necklace
Sterling Silver 18.25 mm St. Charles Medal 18″ Necklace
Sterling Silver 18.5 mm St. Benedict Medal
Sterling Silver 18.5 mm St. Gabriel Medal 18″ Necklace
Sterling Silver 19.75×17 mm Cross Slide Pendant
| Weight: | 2.529 DWT (3.93 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 19.75 x 17 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 1.2 x 1.2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 20 mm Overcoming Difficulties Pendant
Sterling Silver 20.5×17.75 mm Star of David Pendant
Weight: 2.066 DWT (3.21 grams) Solidity: Solid Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Prong Count: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 20.6×16 mm Chai Pendant
| Weight: | 0.719 DWT (1.12 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 20.6 x 16 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3.7 x 2.9 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 20.75×18 mm Star of David Pendant
Sterling Silver 22 mm Round St. Matthew Medal 24″ Necklace
Weight: 7.69 DWT (11.96 grams) Pendant Dimensions: 22 mm Chain Style: Curb Chain Length: 24 In Chain/Bracelet Width: 1.3 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page