Shop
14K Yellow U.S. Air Force Cross Pendant
| Weight: | 1.6 DWT (2.49 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 28.5 mm |
| Approx. Width: | 20.7 mm |
| Pendant Dimensions: | 28.5 x 20.8 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow U.S. Army Lapel Pin
14K Yellow U.S. Coast Guard Cross Pendant
| Weight: | 1.6 DWT (2.49 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 28.5 mm |
| Approx. Width: | 20.8 mm |
| Pendant Dimensions: | 28.5 x 20.8 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page