Shop
14K Yellow/White 29×19 mm Hollow Cross Pendant
Weight: 0.75 DWT (1.17 grams) Solidity: Hollow Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 29 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White 3 mm Round Cross Pendant Mounting
14K Yellow/White 3.2 mm Reversible Diamond-Cut Snake 7″ Chain
14K Yellow/White 32×23 mm Crucifix Pendant
Weight: 2.16 DWT (3.36 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 39.5 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White 33×25 mm San Damiano Crucifix Pendant
| Weight: | 1.85 DWT (2.88 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 33 x 25 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3.7 x 2.9 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White 35×24.5 mm Crucifix Pendant
Weight: 1.78 DWT (2.77 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 42.5 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White 36×24 mm Crucifix Pendant
| Weight: | 2.33 DWT (3.62 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Approx. Length: | 43.5 mm |
| Approx. Width: | 24 mm |
| Pendant Dimensions: | 36 x 24 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3.8 x 3.2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page