Shop
14K White 20.1×11.3 mm Sideways Rope Cross 16.5″ Necklace
| Weight: | 1.4505 DWT (2.26 grams) |
| Pendant Dimensions: | 20.1 x 11.3 mm |
| Chain Style: | Cable |
| Chain Length: | 16 1/2 In |
| Chain/Bracelet Width: | 1 mm |
| Clasp Type: | Spring Ring |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 20×13 mm Floral-Inspired Cross Pendant
Weight: 0.47 DWT (0.73 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 22.3 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 21×14 mm Cross Pendant
14K White 21×16 mm Cross Pendant
| Weight: | 0.825 DWT (1.28 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Approx. Length: | 23.5 mm |
| Approx. Width: | 16 mm |
| Pendant Dimensions: | 21 x 16 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 21×7.5 mm Ichthus (Fish) Pendant
| Weight: | 0.5 DWT (0.78 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 21 x 7.5 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2.5 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page