Shop
14K White 7×5 mm Oval Natural Sky Blue Topaz 7 1/4″ Bracelet
| Approx. Weight: | 2.19 DWT (3.41 grams) |
| Solidity: | Solid |
| Bracelet Type: | Line |
| Bracelet Closure Type: | Box Clasp |
| Prong Count: | 4-prong |
| Primary Prong Style: | Standard Prong |
| Primary Stone Type: | Natural Topaz |
| Primary Stone Size: | 7 x 5 mm |
| Diamond Clarity: | N/A |
| Diamond Color: | N/A |
| Secondary Stone Type: | N/A |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Bracelet/Anklet Size: | 7 1/4 In |
| Chain/Bracelet Width: | 5.2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 7×5 mm Pear French-Set Halo-Style Necklace Center
Approx. Weight: 0.5011 DWT (0.78 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Tumbled
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 8 3/8 CTW Natural Diamond 7 1/2″ Bracelet
| Approx. Weight: | 23.55 DWT (36.62 grams) |
| Solidity: | Solid |
| Bracelet Type: | Line |
| Bracelet Closure Type: | Box Clasp |
| Prong Count: | N/A |
| Primary Prong Style: | N/A |
| Primary Stone Type: | Natural Diamond |
| Primary Stone Size: | 1.6 x 1.6 mm |
| Diamond CTW: | 8 3/8 CTW |
| Diamond Clarity: | I1 |
| Diamond Color: | G-H |
| Secondary Stone Type: | Natural Diamond |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Bracelet/Anklet Size: | 7 1/2 In |
| Chain/Bracelet Width: | 5.2 mm |
14K White 8 mm Natural Mozambique Garnet & .05 CTW Natural Diamond 16″ Necklace
Approx. Weight: 1.571 DWT (2.44 grams) Collection: Null Pendant Dimensions: 11.35 x 10.65 mm Chain Style: Cable Chain Length: 16
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page