Description
| Weight: | 9.84 DWT (15.30 grams) |
| Chain Style: | Omega |
| Chain Length: | 18 In |
| Chain/Bracelet Width: | 3 mm |
| Clasp Type: | Box Clasp |
| Chain Function: | Static |
| Quality: | 14KY |
| Plating Type: | N/A |
| Surface Finish: | Polished |
| Solidity: | Solid |
| Chain End Dimensions: | 5.3 mm |
Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K White ,14K Yellow |
|---|---|
| style |
Omega |
| width |
3 Mm ,4 Mm |
| length |
16 In ,18 In |
| clasp type |
Box Clasp |
| surface finish |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow 3 mm Omega 18″ Chain” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 2 mm Round Gypsy-Set Heart Earring Mounting
$130.14 – $343.50Price range: $130.14 through $343.50
Approx. Weight: 1.187 DWT (1.85 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Lab-Grown Emerald & .02 CTW Natural Diamond Earrings
$254.19 – $354.67Price range: $254.19 through $354.67
Approx. Weight: 0.9 DWT (1.40 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 7×5 mm Oval Halo-Style Earring Mounting
$148.98 – $890.83Price range: $148.98 through $890.83
Approx. Weight: 1.007 DWT (1.57 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Natural Mozambique Garnet & .02 CT Natural Diamond 18″ Necklace
$214.02 – $240.28Price range: $214.02 through $240.28
Approx. Weight: 0.48 DWT (0.75 grams) Solidity: Solid Pendant Dimensions: 14.6 x 8.1 mm Chain Style: Rope Chain Length: 18
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Solitaire Slide Pendant Mounting 5mm :: 1/2 CT Pendant
$127.21 – $196.19Price range: $127.21 through $196.19
| Approx. Weight: | 0.8 DWT (1.24 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 5 mm |
| Primary Stone Carat Weight: | 1/2 CT |
| Diamond CTW: | 1/2 CT |
| Prong Count: | Bezel |
| Primary Prong Style: | Standard Bezel |
| Chain Passage Dimensions: | 1.9 x 1.75 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
18K Yellow Vermeil Diamond-Cut Box 16″ Chain
$60.22
Platinum 1 mm Snake Chain by the Inch
$55.17
Sterling Silver 2.1 mm Cable Chain by the Inch
$1.37

Reviews
There are no reviews yet.