Sterling Silver 3 mm Round Cross Pendant Mounting
$32.94 – $1,605.91Price range: $32.94 through $1,605.91
14K White .04 CTW Natural Diamond Heart & Cross Pendant
$261.08 – $264.90Price range: $261.08 through $264.90
SKU:
N/A
Categories: Birthstones Jewelry, Necklaces & Pendants
Description
| Approx. Weight: | 0.77 DWT (1.20 grams) |
| Collection: | Null |
| Solidity: | Solid |
| Sold By: | Each |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Primary Stone Size: | .8 mm |
| Diamond CTW: | 0.04 CTW |
| Prong Count: | 4-prong |
| Approx. Length: | 19.1 mm |
| Approx. Width: | 13 mm |
| Approx. Height: | 1.96 mm |
| Pendant Dimensions: | 19.1 x 13 mm |
| Chain Style: | N/A |
| Chain Passage Dimensions: | 4 x 3 mm |
Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| series |
R42336 |
|---|---|
| product type |
Pendant |
| jewelry-state |
Set |
| quality |
14K Rose ,14K White ,14K Yellow |
| primary stone shape |
Round |
| primary stone type |
Natural Diamond |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K White .04 CTW Natural Diamond Heart & Cross Pendant” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 2 mm Round Gypsy-Set Heart Earring Mounting
$130.14 – $343.50Price range: $130.14 through $343.50
Approx. Weight: 1.187 DWT (1.85 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Rose 5×3 mm Oval 4-Prong Scroll Earring Mounting
$327.28
14K White 2.5 mm Round Bezel-Set Bar Earring Mounting
$31.98 – $315.86Price range: $31.98 through $315.86
Approx. Weight: 0.345 DWT (0.54 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 2.5 mm Round Hoop Earring Mounting
$203.94 – $967.15Price range: $203.94 through $967.15
Approx. Weight: 0.8687 DWT (1.35 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 4 mm Round Bezel-Set Earring Mounting
$198.20 – $398.25Price range: $198.20 through $398.25
Approx. Weight: 0.51 DWT (0.79 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 4 mm Round Halo-Style Earring Mounting
$75.30 – $945.42Price range: $75.30 through $945.42
Approx. Weight: 0.2427 DWT (0.38 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Natural Emerald & 1/4 CTW Natural Diamond Earrings
$1,099.36
Sterling Silver 3 mm Round Two-Stone Earring Mounting
$19.07 – $451.53Price range: $19.07 through $451.53
Approx. Weight: 0.593 DWT (0.92 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.