14K Yellow 4 mm Round Halo-Style Earring Mounting
$75.30 – $945.42Price range: $75.30 through $945.42
14K White Three-Stone Earring Mounting
$114.71 – $446.12Price range: $114.71 through $446.12
Sterling Silver 3 mm Round Two-Stone Earring Mounting
$19.07 – $451.53Price range: $19.07 through $451.53
SKU:
N/A
Categories: Birthstones Jewelry, Earrings
Description
| Approx. Weight: | 0.593 DWT (0.92 grams) |
| Collection: | Null |
| Solidity: | Solid |
| Sold By: | Each |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 3 mm |
| Prong Count: | 4-prong |
| Primary Prong Style: | Standard Prong |
| Approx. Length: | 9.48 mm |
| Approx. Width: | 5.28 mm |
| Approx. Height: | 2.66 mm |
| Earring Dimensions: | 9.48×5.28 mm |
| Post Thickness: | .03 In |
| Post Length: | .37 In |
- This item will no longer be offered and is only available while supplies last.
- This item’s availability is limited to quantities on hand. Backorders are not allowed.
Additional information
| jewelry-state |
Set ,Unset |
|---|---|
| primary stone shape |
Round |
| primary stone size |
3 Mm |
| quality |
14K Yellow ,Sterling Silver |
| unit |
Each ,Pair |
| finish-state |
Polished |
| primary stone type |
Natural Ruby |
Reviews (0)
Be the first to review “Sterling Silver 3 mm Round Two-Stone Earring Mounting” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K White Lab-Grown Emerald & .02 CTW Natural Diamond Earrings
$254.19 – $354.67Price range: $254.19 through $354.67
Approx. Weight: 0.9 DWT (1.40 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 6.5 mm Round Halo-Style Earring Mounting
$156.67 – $3,338.81Price range: $156.67 through $3,338.81
Approx. Weight: 0.8428 DWT (1.31 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Tumbled
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 7×5 mm Oval Halo-Style Earring Mounting
$148.98 – $890.83Price range: $148.98 through $890.83
Approx. Weight: 1.007 DWT (1.57 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Single Earring Mounting
$46.35 – $154.77Price range: $46.35 through $154.77
Approx. Weight: 0.201 DWT (0.31 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Hoop Earring Mounting
$39.35 – $1,269.49Price range: $39.35 through $1,269.49
Approx. Weight: 2.1414 DWT (3.33 grams) Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Left Accented Floral J-Hoop Earring Mounting
$134.36 – $726.16Price range: $134.36 through $726.16
Approx. Weight: 0.5337 DWT (0.83 grams) Solidity: Solid Sold By: Left Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 2 mm Round Bezel-Set Huggie Earring Mounting
$30.79 – $303.07Price range: $30.79 through $303.07
Approx. Weight: 0.28 DWT (0.44 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Natural Emerald & 1/4 CTW Natural Diamond Earrings
$1,099.36

Reviews
There are no reviews yet.