14K Rose Recycled Metal 1 mm Curb Chain by the Inch
$14.17
| Weight: | 0.068 DWT (0.11 grams) |
| Chain Style: | Curb |
| Chain Length: | Per Inch |
| Chain/Bracelet Width: | 1 mm |
| Clasp Type: | None (per inch) |
| Chain Function: | Per Inch |
| Quality: | 14KR |
| Plating Type: | N/A |
| Surface Finish: | Polished |
| Solidity: | Solid |
100 in stock
Category: Chain & Cord
Description
Bead 1.9 mm OD
- This item will no longer be offered and is only available while supplies last.
- This item’s availability is limited to quantities on hand. Backorders are not allowed.
Additional information
| quality |
14K Rose ,14K White ,14K Yellow |
|---|---|
| style |
Curb |
| width |
1 Mm |
| length |
16 In ,18 In ,20 In ,24 In ,Per Inch |
| clasp type |
None (Per Inch) ,Spring Ring |
| surface finish |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Rose Recycled Metal 1 mm Curb Chain by the Inch” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 2 mm Round Gypsy-Set Heart Earring Mounting
$130.14 – $343.50Price range: $130.14 through $343.50
Approx. Weight: 1.187 DWT (1.85 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Lab-Grown Emerald & .02 CTW Natural Diamond Earrings
$254.19 – $354.67Price range: $254.19 through $354.67
Approx. Weight: 0.9 DWT (1.40 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 4 mm Round Bezel-Set Earring Mounting
$198.20 – $398.25Price range: $198.20 through $398.25
Approx. Weight: 0.51 DWT (0.79 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Lab-Grown Emerald and .04 CTW Natural Diamond Ring
$491.03
14K White Natural Mozambique Garnet & .02 CT Natural Diamond 18″ Necklace
$214.02 – $240.28Price range: $214.02 through $240.28
Approx. Weight: 0.48 DWT (0.75 grams) Solidity: Solid Pendant Dimensions: 14.6 x 8.1 mm Chain Style: Rope Chain Length: 18
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Natural Pink Tourmaline Bezel-Set Earrings
$50.23 – $835.20Price range: $50.23 through $835.20
Approx. Weight: 0.8 DWT (1.24 grams) Solidity: Solid Sold By: Pair Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Primary Stone Size:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Solitaire Slide Pendant Mounting 5mm :: 1/2 CT Pendant
$127.21 – $196.19Price range: $127.21 through $196.19
| Approx. Weight: | 0.8 DWT (1.24 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 5 mm |
| Primary Stone Carat Weight: | 1/2 CT |
| Diamond CTW: | 1/2 CT |
| Prong Count: | Bezel |
| Primary Prong Style: | Standard Bezel |
| Chain Passage Dimensions: | 1.9 x 1.75 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Platinum 1.2 mm Cable Chain by the Inch
$20.40

Reviews
There are no reviews yet.