Pendant 26x19.25 mm Cross Pendant
$44.49 – $394.14Price range: $44.49 through $394.14
14K Yellow 18 mm Hollow Round Guardian Angel Medal
$278.95
100 in stock
Category: Religious Items
Description
| Weight: | 1.25 DWT (1.94 grams) |
| Solidity: | Hollow |
| Sold By: | Each |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Prong Count: | N/A |
| Primary Prong Style: | N/A |
| Outside Diameter: | 18 mm |
| Pendant Dimensions: | 18 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 5 x 4 mm |
- This item will no longer be offered and is only available while supplies last.
- This item’s availability is limited to quantities on hand. Backorders are not allowed.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K Yellow |
|---|---|
| pendant dimensions |
18 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow 18 mm Hollow Round Guardian Angel Medal” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 25.7×14 mm Cross Pendant
$28.67 – $189.07Price range: $28.67 through $189.07
Weight: 0.775 DWT (1.21 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 25.75 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 12×8 mm Oval Miraculous Medal
$148.66
14K Yellow 18 mm St. Anne Medal
$14.60 – $519.94Price range: $14.60 through $519.94
Weight: 1.52 DWT (2.36 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 21×13.5 mm Cross Pendant
$108.76 – $181.95Price range: $108.76 through $181.95
Weight: 0.74 DWT (1.15 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 23.5 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White Hollow Crucifix Pendant
$200.98 – $543.12Price range: $200.98 through $543.12
Weight: 1.416 DWT (2.20 grams) Solidity: Hollow Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 52.3 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 12 mm Miraculous Medal 18″ Necklace
$59.41 – $143.97Price range: $59.41 through $143.97
| Weight: | 0.58 DWT (0.90 grams) |
| Pendant Dimensions: | 12 mm |
| Chain Style: | Curb |
| Chain Length: | 18 In |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 28 x 18 mm Cross Pendant
$29.01 – $426.96Price range: $29.01 through $426.96
Weight: 0.9035 DWT (1.41 grams) Solidity: Solid Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 28
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.