Pendant 26x19.25 mm Cross Pendant
$44.49 – $394.14Price range: $44.49 through $394.14
14K Yellow 18 mm Hollow Round Guardian Angel Medal
$278.95
100 in stock
Category: Religious Items
Description
| Weight: | 1.25 DWT (1.94 grams) |
| Solidity: | Hollow |
| Sold By: | Each |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Prong Count: | N/A |
| Primary Prong Style: | N/A |
| Outside Diameter: | 18 mm |
| Pendant Dimensions: | 18 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 5 x 4 mm |
- This item will no longer be offered and is only available while supplies last.
- This item’s availability is limited to quantities on hand. Backorders are not allowed.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K Yellow |
|---|---|
| pendant dimensions |
18 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow 18 mm Hollow Round Guardian Angel Medal” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose Cross Pendant
$35.10 – $203.71Price range: $35.10 through $203.71
| Weight: | 0.847 DWT (1.32 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 35.2 mm |
| Approx. Width: | 16 mm |
| Pendant Dimensions: | 24.5 x 17 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.7 x 1.3 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$564.81 – $877.37Price range: $564.81 through $877.37
| Weight: | 2.628 DWT (4.09 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 30 x 20 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.8 x 4 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 12×12 mm Four-Way Cross Medal
$33.92 – $1,248.57Price range: $33.92 through $1,248.57
Weight: 0.45 DWT (0.70 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 12 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 18 mm St. Anne Medal
$14.60 – $519.94Price range: $14.60 through $519.94
Weight: 1.52 DWT (2.36 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 21×13.5 mm Cross Pendant
$108.76 – $181.95Price range: $108.76 through $181.95
Weight: 0.74 DWT (1.15 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 23.5 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23.5×16 mm St. Joseph Medal
$216.68 – $577.00Price range: $216.68 through $577.00
Weight: 1.89 DWT (2.94 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White .01 CTW Natural Diamond Cross Pendant
$107.76 – $181.03Price range: $107.76 through $181.03
Approx. Weight: 0.3 DWT (0.47 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Primary Stone Size:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.