Religious Items
14K Yellow/White 32×23 mm Crucifix Pendant
Weight: 2.16 DWT (3.36 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 39.5 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White 33×25 mm San Damiano Crucifix Pendant
| Weight: | 1.85 DWT (2.88 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 33 x 25 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3.7 x 2.9 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White 35×24.5 mm Crucifix Pendant
Weight: 1.78 DWT (2.77 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 42.5 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White 36×24 mm Crucifix Pendant
| Weight: | 2.33 DWT (3.62 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Approx. Length: | 43.5 mm |
| Approx. Width: | 24 mm |
| Pendant Dimensions: | 36 x 24 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3.8 x 3.2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White 38.6×12 mm Hollow Mezuzah Pendant
14K Yellow/White Hollow Crucifix Pendant
Weight: 1.416 DWT (2.20 grams) Solidity: Hollow Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 52.3 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White Hollow Crucifix Pendant
14K Yellow/White St. Michael Cross Pendant
Weight: 1.6 DWT (2.49 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 28.5 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page