Religious Items
14K Yellow/White 1/10 CT Natural Diamond Cross Pendant
14K Yellow/White 15×11 mm Oval Mary of Holy Spirit Medal
14K Yellow/White 16×15 mm Mariner’s Cross Pendant
14K Yellow/White 19×17 mm Mariner’s Crucifix Pendant
| Weight: | 1.2 DWT (1.87 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Approx. Length: | 19 mm |
| Approx. Width: | 17 mm |
| Pendant Dimensions: | 19 x 17 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 4 x 3.3 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White 20×14 mm Crucifix Pendant
14K Yellow/White 21.5×18 mm Mariner’s Crucifix Pendant
Weight: 1.29 DWT (2.01 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 26.2 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page