14K Yellow Men's Cuff Links
$2,951.16
14K White 6-Stone Family Engravable Ring Mounting
$2,171.55
| Approx. Weight: | 5.94 DWT (9.24 grams) |
| Approx. Finger Size: | 11 |
| Ring Back Design: | Open Back |
| Approx. Shoulder Dimensions (W x H): | 6.38 x 2.39 mm |
| Approx. Shank Base Width: | 4 mm |
| Approx. Shank Base Thickness: | 1.34 mm |
| Approx. Top Dimensions: | 7.5 mm |
| Approx. Top Height: | 3.37 mm |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Diamond CTW: | 1/2 CTW |
100 in stock
Category: Men's Jewelry
Description
- We do not normally stock this item.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| jewelry-state |
Unset |
|---|---|
| quality |
14K White ,Sterling Silver |
| primary stone count |
2-Stone ,3-Stone ,6-Stone |
| primary stone shape |
Square |
| primary stone size |
2.5 X 2.5 Mm |
| finished state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K White 6-Stone Family Engravable Ring Mounting” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Yellow 25×18 mm Oval St. Christopher Medal
$989.46
14K Yellow Recycled Metal 3.5 mm Round Cable Chain by the Inch
$46.48
Sterling Silver 25.2×22.7 mm Star of David 18″ Necklace
$113.00
Sterling Silver 1.75 mm Diamond-Cut Cable Chain by the Inch
$2.88
Sterling Silver 16×16 mm Celtic-Inspired Cuff Links
$184.72
Sterling Silver 18.9×6.8 mm Barrel Cuff Links
$170.84
Sterling Silver 4 mm Wheat 7″ Chain
$139.56
Sterling Silver Cross 24″ Necklace
$315.70

Reviews
There are no reviews yet.