14K Yellow/White St. Michael Cross Pendant
$84.19 – $362.58Price range: $84.19 through $362.58
14K White 15.5x14 mm Greek Cross Pendant
$124.56 – $288.24Price range: $124.56 through $288.24
14K Yellow 12 mm Round St. John the Baptist Medal
$55.91 – $372.94Price range: $55.91 through $372.94
SKU:
N/A
Category: Religious Items
Description
| Weight: | 0.51 DWT (0.79 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Outside Diameter: | 12 mm |
| Approx. Length: | 14 mm |
| Approx. Width: | 12 mm |
| Pendant Dimensions: | 12 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2 x 2 mm |
St. John the Baptist is the patron saint of teachers.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K Yellow ,Sterling Silver |
|---|---|
| pendant dimensions |
12 Mm ,18 Mm |
| finish-state |
Polished |
| necklace length |
18 In |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow 12 mm Round St. John the Baptist Medal” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 25.7×14 mm Cross Pendant
$28.67 – $189.07Price range: $28.67 through $189.07
Weight: 0.775 DWT (1.21 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 25.75 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Rose Cross Pendant
$35.10 – $203.71Price range: $35.10 through $203.71
| Weight: | 0.847 DWT (1.32 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 35.2 mm |
| Approx. Width: | 16 mm |
| Pendant Dimensions: | 24.5 x 17 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.7 x 1.3 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$94.38
14K Yellow 12×8 mm Oval Miraculous Medal
$148.66
14K Yellow 13×8 mm Oval Miraculous Medal Pendant
$39.95 – $386.15Price range: $39.95 through $386.15
Weight: 0.3784 DWT (0.59 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 22 mm Round Scapular Medal
$14.60 – $678.56Price range: $14.60 through $678.56
Weight: 2.52 DWT (3.92 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.