14K Yellow 12 mm St. Jude Thaddeus Medal
$322.98 – $712.66Price range: $322.98 through $712.66
SKU:
N/A
Category: Religious Items
Description
| Weight: | 0.995 DWT (1.55 grams) |
| Solidity: | Solid |
| Sold By: | Each |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Prong Count: | N/A |
| Primary Prong Style: | N/A |
| Outside Diameter: | 12 mm |
| Pendant Dimensions: | 12 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.2 x 2.2 mm |
St. Jude is the patron saint of elderly maids, desperate situations and hospitals
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K Yellow |
|---|---|
| pendant dimensions |
12 Mm ,18 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow 12 mm St. Jude Thaddeus Medal” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose Cross Pendant
$35.10 – $203.71Price range: $35.10 through $203.71
| Weight: | 0.847 DWT (1.32 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 35.2 mm |
| Approx. Width: | 16 mm |
| Pendant Dimensions: | 24.5 x 17 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.7 x 1.3 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 18 mm Round St. Francis of Assisi Medal
$216.68 – $523.87Price range: $216.68 through $523.87
Weight: 1.61 DWT (2.50 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Outside Diameter: 18 mm Approx. Length: 21 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 22 mm Round Scapular Medal
$14.60 – $678.56Price range: $14.60 through $678.56
Weight: 2.52 DWT (3.92 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
$97.06 – $343.47Price range: $97.06 through $343.47
| Weight: | 0.81 DWT (1.26 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 23.5 mm |
| Approx. Width: | 15 mm |
| Pendant Dimensions: | 21 x 15 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 11.8 mm Guardian Angel Medal 18″ Necklace
$47.53
Sterling Silver 15 mm St. Christopher Medal 18” Necklace
$57.71 – $204.90Price range: $57.71 through $204.90
Weight: 0.74 DWT (1.15 grams) Solidity: Solid Pendant Dimensions: 15 mm Chain Style: Curb Chain Length: 18 In Chain/Bracelet Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.