14K Yellow Cross Pendant Mounting
$219.41 – $319.16Price range: $219.41 through $319.16
SKU:
N/A
Category: Religious Items
Description
| Approx. Weight: | 1.017 DWT (1.58 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 1 mm |
| Diamond CTW: | 0.06 CTW |
| Prong Count: | Bezel |
| Primary Prong Style: | Standard Bezel |
| Approx. Length: | 15 mm |
| Approx. Width: | 10 mm |
| Pendant Dimensions: | 15 x 10 mm |
| Chain Style: | N/A |
| Chain Passage Dimensions: | 3 x 2.6 mm |
- We do not normally stock this item.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| series |
R41056 |
|---|---|
| product type |
Pendant |
| jewelry-state |
Set ,Unset |
| quality |
14K Yellow |
| primary stone shape |
Round |
| finish-state |
Polished |
| primary stone type |
Natural Diamond |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow Cross Pendant Mounting” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K White 17×8 mm Fish with Cross Pendant
$27.07 – $201.67Price range: $27.07 through $201.67
Weight: 0.693 DWT (1.08 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 17 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$94.38
14K Yellow 18 mm Round St. Francis of Assisi Medal
$216.68 – $523.87Price range: $216.68 through $523.87
Weight: 1.61 DWT (2.50 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Outside Diameter: 18 mm Approx. Length: 21 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 18 mm St. Anne Medal
$14.60 – $519.94Price range: $14.60 through $519.94
Weight: 1.52 DWT (2.36 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 26×18.25 mm Nail Design Cross Pendant
$48.28 – $1,268.18Price range: $48.28 through $1,268.18
Weight: 2.091 DWT (3.25 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
$97.06 – $343.47Price range: $97.06 through $343.47
| Weight: | 0.81 DWT (1.26 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 23.5 mm |
| Approx. Width: | 15 mm |
| Pendant Dimensions: | 21 x 15 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 28 x 18 mm Cross Pendant
$29.01 – $426.96Price range: $29.01 through $426.96
Weight: 0.9035 DWT (1.41 grams) Solidity: Solid Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 28
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.