Back to products
14K Yellow 22x18 mm Oval Miraculous Medal
$60.05 – $291.22Price range: $60.05 through $291.22
14K Yellow Miz Pah Coin Right Pendant
$54.51 – $337.23Price range: $54.51 through $337.23
SKU:
N/A
Category: Religious Items
Description
| Weight: | 1.6357 DWT (2.54 grams) |
| Sold By: | Right |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 26 mm |
| Approx. Width: | 14 mm |
| Pendant Dimensions: | 26 x 14 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3 x 3 mm |
Commemorates the agreement between Laban and Jacob as told in Gen 31:49.
Today, it is presented as a coin split in two. Friends each wear half as a token of friendship.
Today, it is presented as a coin split in two. Friends each wear half as a token of friendship.
- We do not normally stock this item.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K Yellow ,Sterling Silver |
|---|---|
| dimensions |
None |
| unit |
Left ,Right |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow Miz Pah Coin Right Pendant” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K White Cross Pendant
$564.81 – $877.37Price range: $564.81 through $877.37
| Weight: | 2.628 DWT (4.09 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 30 x 20 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.8 x 4 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 18 mm Round St. Francis of Assisi Medal
$216.68 – $523.87Price range: $216.68 through $523.87
Weight: 1.61 DWT (2.50 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Outside Diameter: 18 mm Approx. Length: 21 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 18 mm St. Anne Medal
$14.60 – $519.94Price range: $14.60 through $519.94
Weight: 1.52 DWT (2.36 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
$97.06 – $343.47Price range: $97.06 through $343.47
| Weight: | 0.81 DWT (1.26 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 23.5 mm |
| Approx. Width: | 15 mm |
| Pendant Dimensions: | 21 x 15 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow/White Hollow Crucifix Pendant
$200.98 – $543.12Price range: $200.98 through $543.12
Weight: 1.416 DWT (2.20 grams) Solidity: Hollow Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 52.3 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 12 mm Miraculous Medal 18″ Necklace
$59.41 – $143.97Price range: $59.41 through $143.97
| Weight: | 0.58 DWT (0.90 grams) |
| Pendant Dimensions: | 12 mm |
| Chain Style: | Curb |
| Chain Length: | 18 In |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 15 mm St. Christopher Medal 18” Necklace
$57.71 – $204.90Price range: $57.71 through $204.90
Weight: 0.74 DWT (1.15 grams) Solidity: Solid Pendant Dimensions: 15 mm Chain Style: Curb Chain Length: 18 In Chain/Bracelet Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.