14K Yellow/White 15×11 mm Oval Mary of Holy Spirit Medal
$395.29
100 in stock
Categories: Classic Collection Jewelry, Religious Items
Description
| Weight: | 0.65 DWT (1.01 grams) |
| Collection: | Holy Spirit |
| Solidity: | Solid |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | 18K White Gold-Plated |
| Prong Count: | N/A |
| Primary Prong Style: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 15 x 11 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2 x 2 mm |
- This item will no longer be offered and is only available while supplies last.
- This item’s availability is limited to quantities on hand. Backorders are not allowed.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K Yellow/White |
|---|---|
| pendant dimensions |
15 X 11 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow/White 15×11 mm Oval Mary of Holy Spirit Medal” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose Cross Pendant
$35.10 – $203.71Price range: $35.10 through $203.71
| Weight: | 0.847 DWT (1.32 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 35.2 mm |
| Approx. Width: | 16 mm |
| Pendant Dimensions: | 24.5 x 17 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.7 x 1.3 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$94.38
14K Yellow 12×12 mm Four-Way Cross Medal
$33.92 – $1,248.57Price range: $33.92 through $1,248.57
Weight: 0.45 DWT (0.70 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 12 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 12×8 mm Oval Miraculous Medal
$148.66
14K Yellow 18 mm Round St. Francis of Assisi Medal
$216.68 – $523.87Price range: $216.68 through $523.87
Weight: 1.61 DWT (2.50 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Outside Diameter: 18 mm Approx. Length: 21 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 12 mm Miraculous Medal 18″ Necklace
$59.41 – $143.97Price range: $59.41 through $143.97
| Weight: | 0.58 DWT (0.90 grams) |
| Pendant Dimensions: | 12 mm |
| Chain Style: | Curb |
| Chain Length: | 18 In |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.