18k Gold Tri-Color Half Hoop Earrings
$998.00 Original price was: $998.00.$778.00Current price is: $778.00.
18k Yellow-Gold Double Hearts Dangle Earrings
$840.00 Original price was: $840.00.$798.00Current price is: $798.00.
18k Yellow-Gold Heart Earrings
$390.00 Original price was: $390.00.$360.00Current price is: $360.00.
18k Yellow-Gold Heart Earrings
2 in stock
SKU:
100-731
Categories: Earrings, LuXe Collection Jewelry, SALE
Description
Oh the metallic luster of these 18k yellow-gold heart earrings, perfect for young teens and adults.
Specifications:
18k Yellow-Gold Hearts Earrings.
| Gross Weight: | Â 3.44 grams |
| Earring Back Type Included: | |
| Earring Closure: | Push Liver Back |
| Earring Type: | Heart Stud |
| Size | 25.4mm |
| Selling Unit of Measure: | PR |
| Approx. Length: | 25.4 mm |
| Approx. Width: | 12.7 mm |
| Surface Finish: | Polished |
| Center Stone Size Range: | N/A |
| Primary Stone Shape: | N/A |
| Metal Purity | 18k (75% gold) |
Shipping & Delivery
Related products
14k GP Over 10k Gold Yellow And White Gold Anchor Pendant
$238.00
18k Yellow- Gold Huge Heart Pendant Necklace 24.5″
$12,580.00
18k Yellow-Gold Serpentine Necklace
$5,920.00
