Shop
14K White 6 mm Round Solitaire 6 1/2-7-1/2″ Bracelet
Approx. Weight: 1.1042 DWT (1.72 grams) Solidity: Solid Bracelet Type: Link Bracelet Closure Type: Lobster Clasp Prong Count: 4-prong Primary
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 6-Stone Family Engravable Ring Mounting
| Approx. Weight: | 5.94 DWT (9.24 grams) |
| Approx. Finger Size: | 11 |
| Ring Back Design: | Open Back |
| Approx. Shoulder Dimensions (W x H): | 6.38 x 2.39 mm |
| Approx. Shank Base Width: | 4 mm |
| Approx. Shank Base Thickness: | 1.34 mm |
| Approx. Top Dimensions: | 7.5 mm |
| Approx. Top Height: | 3.37 mm |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Diamond CTW: | 1/2 CTW |
14K White 6.5 mm Round Halo-Style Earring Mounting
Approx. Weight: 0.8428 DWT (1.31 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Tumbled
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page