14K Yellow Cross Pendant Mounting
$219.41 – $319.16Price range: $219.41 through $319.16
14K Yellow 22.7x14.2 mm Cherub & Heart Pendant
$40.42 – $342.63Price range: $40.42 through $342.63
Sterling Silver Ten Commandments Charm 7″ Bracelet
$84.24
100 in stock
Category: Religious Items
Description
| Weight: | 4.898 DWT (7.62 grams) |
| Collection: | Ten Commandments |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Bracelet/Anklet Size: | 7 In |
| Bracelet Trim Length: | 12.1 mm |
| Bracelet Trim Width: | 11.2 mm |
| Chain/Bracelet Width: | 12.1 mm |
Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
Sterling Silver |
|---|---|
| bracelet center dimensions |
12.1 X 11.2 Mm |
| bracelet length |
7 In |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “Sterling Silver Ten Commandments Charm 7″ Bracelet” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 25.7×14 mm Cross Pendant
$28.67 – $189.07Price range: $28.67 through $189.07
Weight: 0.775 DWT (1.21 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 25.75 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Rose Cross Pendant
$35.10 – $203.71Price range: $35.10 through $203.71
| Weight: | 0.847 DWT (1.32 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 35.2 mm |
| Approx. Width: | 16 mm |
| Pendant Dimensions: | 24.5 x 17 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.7 x 1.3 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 17×8 mm Fish with Cross Pendant
$27.07 – $201.67Price range: $27.07 through $201.67
Weight: 0.693 DWT (1.08 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 17 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 19×13 mm Orthodox Cross Pendant
$33.42 – $790.94Price range: $33.42 through $790.94
| Weight: | 0.766 DWT (1.19 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 19 x 13 mm |
| Chain Style: | N/A |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2.5 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 13×8 mm Oval Miraculous Medal Pendant
$39.95 – $386.15Price range: $39.95 through $386.15
Weight: 0.3784 DWT (0.59 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23.5×16 mm St. Joseph Medal
$216.68 – $577.00Price range: $216.68 through $577.00
Weight: 1.89 DWT (2.94 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 26×18.25 mm Nail Design Cross Pendant
$48.28 – $1,268.18Price range: $48.28 through $1,268.18
Weight: 2.091 DWT (3.25 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 15 mm St. Christopher Medal 18” Necklace
$57.71 – $204.90Price range: $57.71 through $204.90
Weight: 0.74 DWT (1.15 grams) Solidity: Solid Pendant Dimensions: 15 mm Chain Style: Curb Chain Length: 18 In Chain/Bracelet Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.