Back to products
Sterling Silver 23x15 mm Holy Spirit Dove Pendant
$41.84 – $371.66Price range: $41.84 through $371.66
14K Yellow 22.7×14.2 mm Cherub & Heart Pendant
$40.42 – $342.63Price range: $40.42 through $342.63
| Weight: | 1.647 DWT (2.56 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 14.2 mm |
| Approx. Width: | 14.2 mm |
| Pendant Dimensions: | 22.7 x 14.2 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 1.7 x 1.2 mm |
SKU:
N/A
Category: Religious Items
Description
- We do not normally stock this item.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K Yellow ,Sterling Silver |
|---|---|
| pendant dimensions |
22.7 X 14.2 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow 22.7×14.2 mm Cherub & Heart Pendant” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 25.7×14 mm Cross Pendant
$28.67 – $189.07Price range: $28.67 through $189.07
Weight: 0.775 DWT (1.21 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 25.75 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Rose Cross Pendant
$35.10 – $203.71Price range: $35.10 through $203.71
| Weight: | 0.847 DWT (1.32 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 35.2 mm |
| Approx. Width: | 16 mm |
| Pendant Dimensions: | 24.5 x 17 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.7 x 1.3 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 17×8 mm Fish with Cross Pendant
$27.07 – $201.67Price range: $27.07 through $201.67
Weight: 0.693 DWT (1.08 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Approx. Length: 17 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Cross Pendant
$564.81 – $877.37Price range: $564.81 through $877.37
| Weight: | 2.628 DWT (4.09 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 30 x 20 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.8 x 4 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 12×12 mm Four-Way Cross Medal
$33.92 – $1,248.57Price range: $33.92 through $1,248.57
Weight: 0.45 DWT (0.70 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 12 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 18 mm Round St. Francis of Assisi Medal
$216.68 – $523.87Price range: $216.68 through $523.87
Weight: 1.61 DWT (2.50 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Outside Diameter: 18 mm Approx. Length: 21 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23.5×16 mm St. Joseph Medal
$216.68 – $577.00Price range: $216.68 through $577.00
Weight: 1.89 DWT (2.94 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 26×18.25 mm Nail Design Cross Pendant
$48.28 – $1,268.18Price range: $48.28 through $1,268.18
Weight: 2.091 DWT (3.25 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.