Religious Items
14K Yellow Floral Cross Pendant
14K Yellow Footprints Lapel Pin
14K Yellow Geometric Cross Pendant
| Weight: | 0.8 DWT (1.24 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 36.8 mm |
| Approx. Width: | 18 mm |
| Pendant Dimensions: | 36.8 x 17.7 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 5.4 x 3 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Gold 15 mm Our Lady of Mount Carmel Medal Pendant
14K Yellow Gold St. Christopher Medal 18″ Necklace
14K Yellow Gold-Plated Sterling Silver Angel Wing Ash Holder Pendant
Weight: 2.96 DWT (4.60 grams) Solidity: Solid Surface Finish: Polished Plating Type: 14K Yellow Gold-Plated Pendant Dimensions: 33.5 x 11
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Gold-Plated Sterling Silver Celtic-Inspired Ash Holder 18″ Necklace
14K Yellow Gold-Plated Sterling Silver Cylinder Ash Holder Pendant
Weight: 4.73 DWT (7.36 grams) Solidity: Solid Surface Finish: Polished Plating Type: 14K Yellow Gold-Plated Prong Count: N/A Primary Prong
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Gold-Plated Sterling Silver Heart Angel Wings Ash Holder Pendant
| Weight: | 4.24 DWT (6.59 grams) |
| Solidity: | Solid |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | 14K Yellow Gold-Plated |
| Pendant Dimensions: | 24.5 x 20.3 mm |
| Ash Holder Opening Type: | Threaded Screw Top |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page