Religious Items
14K Yellow Cross Lapel Pin
14K Yellow Cross Lever Back Earrings
14K Yellow Cross Pendant
| Weight: | 0.81 DWT (1.26 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 23.5 mm |
| Approx. Width: | 15 mm |
| Pendant Dimensions: | 21 x 15 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
| Weight: | 4.01 DWT (6.24 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 52.5 mm |
| Approx. Width: | 31 mm |
| Pendant Dimensions: | 46 x 31 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 4.7 x 3.9 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
| Weight: | 0.354 DWT (0.55 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 16.8 mm |
| Approx. Width: | 9 mm |
| Pendant Dimensions: | 13 x 9 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2.5 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
14K Yellow Cross Pendant
Weight: 0.55 DWT (0.86 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 18 mm Approx. Width: 12 mm Pendant
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
Weight: 1.585 DWT (2.46 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 49.4 mm Approx. Width: 25 mm Pendant
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
Weight: 0.355 DWT (0.55 grams) Collection: Null Solidity: Solid Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
| Weight: | 0.558 DWT (0.87 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 13.5 mm |
| Approx. Width: | 9.5 mm |
| Pendant Dimensions: | 13.5 x 9.5 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.2 x 1.1 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Cross Pendant
| Weight: | 1.4 DWT (2.18 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 36.7 |
| Pendant Dimensions: | 32 x 22 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 7.2 x 3 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page