Religious Items
14K Yellow Praying Angel Pendant
| Weight: | 0.372 DWT (0.58 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 14 mm |
| Approx. Width: | 10 mm |
| Pendant Dimensions: | 14 x 10 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow St. Christopher Baptismal Pin
14K Yellow Star of David Pendant Mounting
Approx. Weight: 0.677 DWT (1.05 grams) Solidity: Solid Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Primary Stone
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow U.S. Air Force Cross Pendant
| Weight: | 1.6 DWT (2.49 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 28.5 mm |
| Approx. Width: | 20.7 mm |
| Pendant Dimensions: | 28.5 x 20.8 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow U.S. Coast Guard Cross Pendant
| Weight: | 1.6 DWT (2.49 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 28.5 mm |
| Approx. Width: | 20.8 mm |
| Pendant Dimensions: | 28.5 x 20.8 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow U.S. Navy Cross Pendant
| Weight: | 1.6 DWT (2.49 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 28.5 mm |
| Approx. Width: | 20.7 mm |
| Pendant Dimensions: | 28.5 x 20.8 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 6 x 3.5 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page