14K White 1.5 mm Round Star Cuff Link Mounting
$2,576.27
| Approx. Weight: | 5.71 DWT (8.88 grams) |
| Collection: | Null |
| Solidity: | Solid |
| Sold By: | Pair |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 1.5 mm |
| Primary Stone Carat Weight: | .03 CTW |
| Diamond CTW: | 0.03 CTW |
| Prong Count: | 4-prong |
| Approx. Length: | 13.7 mm |
| Approx. Width: | 13.7 mm |
100 in stock
Category: Men's Jewelry
Description
- We do not normally stock this item.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| jewelry-state |
Set ,Unset |
|---|---|
| primary stone shape |
Round |
| primary stone size |
1.5 Mm |
| quality |
14K White ,14K Yellow |
| unit |
Each ,Pair |
| finish-state |
Polished |
| primary stone type |
Natural Diamond |
Reviews (0)
Be the first to review “14K White 1.5 mm Round Star Cuff Link Mounting” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K White 3.3 mm Cuban Link Curb 18″ Chain
$238.10
14K Yellow 15.8×7 mm Infinity-Inspired Cuff Links
$2,100.51
14K Yellow Dagmar Cross Medal Pendant
$1,699.30
14K Yellow Engravable Cuff Links
$2,849.65
18K Yellow 2.2 mm Cable Chain by the Inch
$174.26
Sterling Silver 1.75 mm Diamond-Cut Cable Chain by the Inch
$2.88
Sterling Silver 3.5 mm Cuban Link Curb 18″ Chain
$238.10
Sterling Silver 4.7 mm Elongated Curb 7″ Chain
$80.72

Reviews
There are no reviews yet.