14K Yellow 5 mm Round Cuff Link Mounting
$3,130.63
| Approx. Weight: | 6.728 DWT (10.46 grams) |
| Collection: | Null |
| Sold By: | Pair |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 5 mm |
| Primary Stone Carat Weight: | 1/6 CTW |
| Diamond CTW: | 1/8 CTW |
| Prong Count: | Bezel |
| Primary Prong Style: | Standard Bezel |
| Outside Diameter: | 12 mm |
| Approx. Length: | 12 mm |
| Approx. Width: | 12 |
| Approx. Height: | 3.89 mm |
100 in stock
Category: Men's Jewelry
Description
Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| jewelry-state |
Set ,Unset |
|---|---|
| primary stone shape |
Round |
| primary stone size |
5 Mm |
| quality |
14K White ,14K Yellow |
| unit |
Each ,Pair |
| finish-state |
Polished |
| primary stone type |
Natural Black Onyx |
| secondary stone type |
Natural Diamond |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow 5 mm Round Cuff Link Mounting” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose Recycled Metal 2.25 mm Curb Chain by the Inch
$37.32
14K White 17×8.7 mm Infinity-Inspired Cuff Links
$2,124.23
14K White 3.25 mm Oval Cable 7″ Chain
$1,181.14
14K Yellow 15.8×7 mm Infinity-Inspired Cuff Links
$2,100.51
18K White 2.4 mm Rolo 18″ Chain
$2,937.39
Sterling Silver 18.9×6.8 mm Barrel Cuff Links
$170.84
Sterling Silver 3 mm Franco 20″ Chain
$468.26
Sterling Silver 4.7 mm Elongated Curb 7″ Chain
$80.72

Reviews
There are no reviews yet.