14K Yellow 22x17 mm Heart Locket
$394.51
14K Yellow 17.5x11.3 mm Rope Cross Pendant
$35.83 – $215.20Price range: $35.83 through $215.20
14K Yellow 1/4 CTW Natural Diamond Cross Pendant
$744.64 – $754.64Price range: $744.64 through $754.64
SKU:
N/A
Categories: Birthstones Jewelry, Necklaces & Pendants
Description
| Approx. Weight: | 2.1 DWT (3.27 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 1.5 mm |
| Diamond CTW: | 1/4 CTW |
| Prong Count: | Bezel |
| Primary Prong Style: | Standard Bezel |
| Approx. Length: | 28.5 mm |
| Approx. Width: | 20.5 mm |
| Pendant Dimensions: | 28.5 x 20.5 mm |
| Chain Style: | N/A |
| Chain Passage Dimensions: | 3.2 x 2.5 mm |
- We do not normally stock this item.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| series |
R41063 |
|---|---|
| product type |
Pendant |
| jewelry-state |
Set |
| quality |
14K White ,14K Yellow |
| primary stone shape |
Round |
| primary stone type |
Natural Diamond |
| secondary stone type |
Natural Diamond |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow 1/4 CTW Natural Diamond Cross Pendant” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K Rose 2 mm Round Gypsy-Set Heart Earring Mounting
$130.14 – $343.50Price range: $130.14 through $343.50
Approx. Weight: 1.187 DWT (1.85 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 2.5 mm Round Bezel-Set Bar Earring Mounting
$31.98 – $315.86Price range: $31.98 through $315.86
Approx. Weight: 0.345 DWT (0.54 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 6.5 mm Round Halo-Style Earring Mounting
$156.67 – $3,338.81Price range: $156.67 through $3,338.81
Approx. Weight: 0.8428 DWT (1.31 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Tumbled
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 7×5 mm Oval Halo-Style Earring Mounting
$148.98 – $890.83Price range: $148.98 through $890.83
Approx. Weight: 1.007 DWT (1.57 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Three-Stone Ear Climber Mounting
$33.83 – $528.33Price range: $33.83 through $528.33
Approx. Weight: 0.4827 DWT (0.75 grams) Solidity: Solid Sold By: Left Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 4 mm Natural Ruby & 1/8 CTW Natural Diamond Earrings
$78.66 – $1,430.83Price range: $78.66 through $1,430.83
Approx. Weight: 0.8398 DWT (1.31 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Natural Emerald & 1/4 CTW Natural Diamond Earrings
$1,099.36
Sterling Silver 3 mm Lab-Grown Emerald & .03 CTW Natural Diamond Earrings
$41.54 – $343.76Price range: $41.54 through $343.76
Approx. Weight: 0.73 DWT (1.14 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.