14K Yellow 22.7x14.2 mm Cherub & Heart Pendant
$40.42 – $342.63Price range: $40.42 through $342.63
Sterling Silver 23×15 mm Holy Spirit Dove Pendant
$41.84 – $371.66Price range: $41.84 through $371.66
| Weight: | 1.34 DWT (2.08 grams) |
| Collection: | Holy Spirit |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 23 x 15 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.1 x 2.25 mm |
SKU:
N/A
Category: Religious Items
Description
- We do not normally stock this item.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| quality |
14K White ,Sterling Silver |
|---|---|
| pendant dimensions |
23 X 15 Mm |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “Sterling Silver 23×15 mm Holy Spirit Dove Pendant” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K White Cross Pendant
$94.38
14K White Cross Pendant
$564.81 – $877.37Price range: $564.81 through $877.37
| Weight: | 2.628 DWT (4.09 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Pendant Dimensions: | 30 x 20 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.8 x 4 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 12×8 mm Oval Miraculous Medal
$148.66
14K Yellow 13×8 mm Oval Miraculous Medal Pendant
$39.95 – $386.15Price range: $39.95 through $386.15
Weight: 0.3784 DWT (0.59 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 18 mm Round St. Francis of Assisi Medal
$216.68 – $523.87Price range: $216.68 through $523.87
Weight: 1.61 DWT (2.50 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Outside Diameter: 18 mm Approx. Length: 21 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 18 mm St. Michael Medal
$519.94
Platinum Cross Pendant
$31.56 – $952.22Price range: $31.56 through $952.22
Weight: 1.602 DWT (2.49 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 26 mm Approx. Width: 14 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 15 mm St. Christopher Medal 18” Necklace
$57.71 – $204.90Price range: $57.71 through $204.90
Weight: 0.74 DWT (1.15 grams) Solidity: Solid Pendant Dimensions: 15 mm Chain Style: Curb Chain Length: 18 In Chain/Bracelet Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.