14K Yellow Petite Bar 16-18″ Necklace
SKU:
N/A
Category: Necklaces & Pendants
Additional information
| quality |
14K Rose ,14K White ,14K Yellow ,Sterling Silver |
|---|---|
| pendant dimensions |
12 X 1.5 Mm |
| necklace length |
16-18 In |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K Yellow Petite Bar 16-18″ Necklace” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K White .07 CTW Natural Diamond Sideways Cross 16-18″ Necklace
$43.98 – $442.05Price range: $43.98 through $442.05
Approx. Weight: 1.26 DWT (1.96 grams) Solidity: Solid Pendant Dimensions: 16.5 x 8.2 mm Chain Style: Cable Chain Length: 16-18
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 2.5 mm Round Cross Pendant Mounting
$170.94 – $230.04Price range: $170.94 through $230.04
Approx. Weight: 0.69 DWT (1.07 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Primary Stone Size: 2.5 mm Diamond CTW: 0.06
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 1/4 CTW Natural Diamond Cross Pendant
$744.64 – $754.64Price range: $744.64 through $754.64
Approx. Weight: 2.1 DWT (3.27 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Primary Stone Size: 1.5 mm Diamond CTW: 1/4
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 17.5×11.3 mm Rope Cross Pendant
$35.83 – $215.20Price range: $35.83 through $215.20
Weight: 0.629 DWT (0.98 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 23.8 mm Approx. Width: 11.35 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 27.7×14.7 mm Hollow Cross Pendant
$107.09 – $130.05Price range: $107.09 through $130.05
Weight: 0.34 DWT (0.53 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 27.7 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow February Birth of a Childâ„¢ Miniature Birthstone Ring Pendant
$147.99 – $158.24Price range: $147.99 through $158.24
| Approx. Weight: | 0.53 DWT (0.82 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 3 mm |
| Prong Count: | 4-prong |
| Primary Prong Style: | Standard Prong |
| Chain Style: | N/A |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Solitaire Slide Pendant Mounting 5mm :: 1/2 CT Pendant
$127.21 – $196.19Price range: $127.21 through $196.19
| Approx. Weight: | 0.8 DWT (1.24 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 5 mm |
| Primary Stone Carat Weight: | 1/2 CT |
| Diamond CTW: | 1/2 CT |
| Prong Count: | Bezel |
| Primary Prong Style: | Standard Bezel |
| Chain Passage Dimensions: | 1.9 x 1.75 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 1/10 CTW Natural Diamond Cross 18″ Necklace
$155.52

Reviews
There are no reviews yet.