Religious Items
14K Yellow 22 mm Round Sacred Heart of Jesus Medal
Weight: 2.52 DWT (3.92 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 22 mm Round Scapular Medal
Weight: 2.52 DWT (3.92 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 22 mm St. Joseph Medal
14K Yellow 22.5×15.5 mm .01 CT Natural Diamond Cross Pendant
14K Yellow 22.5×16 mm Cross Pendant
| Weight: | 1.1 DWT (1.71 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 25.3 mm |
| Approx. Width: | 16 mm |
| Pendant Dimensions: | 22.5 x 16 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 22.7×14.2 mm Cherub & Heart Pendant
| Weight: | 1.647 DWT (2.56 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 14.2 mm |
| Approx. Width: | 14.2 mm |
| Pendant Dimensions: | 22.7 x 14.2 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 1.7 x 1.2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 22×11.5 mm Sideways Cross 16-18″ Necklace
Weight: 1.5065 DWT (2.34 grams) Pendant Dimensions: 22 x 11.5 mm Chain Style: Cable Chain Length: 16-18 In Chain/Bracelet Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 22×18 mm Oval Miraculous Medal
Weight: 1.06 DWT (1.65 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page