Religious Items
14K Yellow 23 mm Round Face of Jesus (Ecce Homo) Medal
Weight: 3.92 DWT (6.10 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Matte/Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23.25×16 mm Hollow Oval St. Jude Medal
14K Yellow 23.38×11.75 mm Cross Pendant
Weight: 0.599 DWT (0.93 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 23.3 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23.5×14 mm Crucifix Pendant
Weight: 0.875 DWT (1.36 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 23.5 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23.5×16 mm St. Joseph Medal
Weight: 1.89 DWT (2.94 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23.5×17 mm Floral-Inspired Cross Pendant
14K Yellow 23.7×17.5 mm Star of David Pendant
14K Yellow 23×16 mm Oval Hollow St. Anthony Medal
Weight: 0.93 DWT (1.45 grams) Solidity: Hollow Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23×17 mm Crucifix Pendant
| Weight: | 0.48 DWT (0.75 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 23 x 17 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2 x 1 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 23×18 mm Star of David Pendant
14K Yellow 24.5×16 mm Crucifix Pendant
14K Yellow 24.5×19.2 mm Crucifix Pendant
| Weight: | 1.324 DWT (2.06 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 30.5 mm |
| Approx. Width: | 19.2 mm |
| Pendant Dimensions: | 24.5 x 19.2 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 5.6 x 2.7 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page