Religious Items
14K Yellow 24.5×21.5 mm Four-Way Cross Medal
Weight: 1.302 DWT (2.02 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 24.5×22 mm Alpha Omega Cross Pendant
14K Yellow 24×14 mm Cross Pendant
| Weight: | 0.74 DWT (1.15 grams) |
| Solidity: | Solid |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 26.5 mm |
| Approx. Width: | 14 mm |
| Pendant Dimensions: | 24 x 14 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3.2 x 2.5 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 24×14 mm Cross Pendant
14K Yellow 24×15 mm Cross Pendant
| Weight: | 0.9485 DWT (1.48 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 26.5 mm |
| Approx. Width: | 15 mm |
| Pendant Dimensions: | 24 x 15 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.5 x 2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 24×17.5 mm Cross Pendant
14K Yellow 25 mm St. Christopher Four-Way Air, Land & Sea Medal
14K Yellow 25 mm St. Christopher Medal
Weight: 2.718 DWT (4.23 grams) Solidity: Solid Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Prong Count: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 25×16 mm Cross Pendant
| Weight: | 0.95 DWT (1.48 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 25 x 16 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3.2 x 2.5 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page