Religious Items
14K Yellow 30×20 mm Cross Pendant
Weight: 2.16 DWT (3.36 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 33 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 30×24 mm Cross Pendant
Weight: 4.8 DWT (7.46 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 38 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 31.5×20 mm Cross Pendant
| Weight: | 2 DWT (3.11 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 31.5 mm |
| Approx. Width: | 20 mm |
| Pendant Dimensions: | 31.5 x 20 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 5.5 x 3.2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 31×31 mm Sacred Heart Medal
14K Yellow 31×31 mm St. Anthony of Padua Medal
14K Yellow 32.4×23.6 mm Cross Pendant Mounting
Approx. Weight: 3.185 DWT (4.95 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Primary Stone Size: 4.1 mm Diamond CTW: 1
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 32.5×19.5 mm Cross Pendant
| Weight: | 1.44 DWT (2.24 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 32.5 x 19.5 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 2.8 x 3.5 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 32×19.25 mm Cross Pendant
| Weight: | 1.45 DWT (2.26 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 32 x 19.25 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 7.3 x 1.6 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 32×21 mm Blue Enamel Orthodox Cross Pendant
Weight: 2.08 DWT (3.23 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 32 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 32×21 mm Cross Pendant
14K Yellow 32×22 mm Cross Pendant
14K Yellow 33×23.5 mm Hollow Cross Pendant
Weight: 0.94 DWT (1.46 grams) Solidity: Hollow Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 33 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page