Religious Items
14K Yellow 42.5×31.5 mm Cross Pendant
14K Yellow 43×29 mm Crucifix Pendant
Weight: 3.63 DWT (5.65 grams) Solidity: Hollow Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 48.2 mm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 47×31 mm Cross Pendant
14K Yellow 7 mm Round Celtic-Inspired Cross Pendant Mounting
Approx. Weight: 10.06 DWT (15.65 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Primary Stone Size: 7 mm Primary Stone Carat
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 7×5 mm .01 CTW Natural Diamond Cross Earrings
Approx. Weight: 0.32 DWT (0.50 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 8 mm Angel Pendant
14K Yellow 8 mm Angel Pendant
Weight: 0.2754 DWT (0.43 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type: N/A
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 9.5×6.5 mm Cross 15″ Necklace
14K Yellow Baptismal Pin
Weight: 1.03 DWT (1.60 grams) Collection: Baptism Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Beaded Cross Pendant
| Weight: | 0.483 DWT (0.75 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Approx. Length: | 24.2 mm |
| Approx. Width: | 12.1 mm |
| Pendant Dimensions: | 17.5 x 12.1 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 6.2 x 1.7 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Celtic-Inspired Cross Pendant
Weight: 1.05 DWT (1.63 grams) Sold By: Each Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 30 mm Approx. Width:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Celtic-Inspired Cross Pendant
Weight: 2.5669 DWT (3.99 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 36 mm Approx. Width: 23 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page