Religious Items
14K Yellow 35.4×16 mm Hollow Crucifix Pendant
14K Yellow 35×22 mm Cross Pendant
14K Yellow 35×23 mm Fleur-de-Lis Cross Pendant
| Weight: | 1.842 DWT (2.86 grams) |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 35 x 23 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3.5 x 2.2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 35×28 mm Miraculous Cross Medal
14K Yellow 36.5×23 mm Cross Pendant
14K Yellow 36.75×24.5 mm Cross Pendant
| Weight: | 5.596 DWT (8.70 grams) |
| Sold By: | Each |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 36.75 x 24.5 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 8.5 x 4.2 mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 39.25×22 mm Unadorned Cross Pendant
Weight: 1.84 DWT (2.86 grams) Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Approx. Length: 39.75 mm Approx. Width: 20.5 mm Approx.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 39×26 mm Oval St. Christopher Medal
14K Yellow 4-Stone Family Cross Pendant Mounting
Approx. Weight: 0.7212 DWT (1.12 grams) Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Bead Blast/Polished Plating
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page