14K White Three-Stone Ear Climber Mounting
$33.83 – $528.33Price range: $33.83 through $528.33
14K Yellow 2 mm Round Bezel-Set Huggie Earring Mounting
$30.79 – $303.07Price range: $30.79 through $303.07
14K White Natural Aquamarine & 1/8 CTW Natural Diamond Earrings
$685.55 – $872.52Price range: $685.55 through $872.52
SKU:
N/A
Categories: Birthstones Jewelry, Earrings
Description
| Approx. Weight: | 1.977 DWT (3.07 grams) |
| Solidity: | Solid |
| Sold By: | Pair |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Primary Stone Size: | 5 mm |
| Diamond CTW: | 1/8 CTW |
| Prong Count: | Bezel |
| Primary Prong Style: | Standard Bezel |
| Approx. Length: | 10 mm |
| Approx. Width: | 9.8 mm |
| Approx. Height: | 3.68 mm |
| Post Thickness: | .03 In |
| Post Length: | .37 In |
- We do not normally stock this item.
- Out of Stock and Special Order items will ship when available.
Additional information
| jewelry-state |
Set |
|---|---|
| primary stone type |
Natural Aquamarine ,Natural Peridot |
| primary stone shape |
Round |
| primary stone size |
5 Mm |
| quality |
14K White ,14K Yellow |
| secondary stone type |
Natural Diamond |
| unit |
Pair |
| finish-state |
Polished |
Reviews (0)
Be the first to review “14K White Natural Aquamarine & 1/8 CTW Natural Diamond Earrings” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
14K White 3 mm Round Bezel-Set Huggie Hoop Earring Mounting
$133.96 – $157.78Price range: $133.96 through $157.78
Approx. Weight: 0.5927 DWT (0.92 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 5 mm Round Halo-Style Earring Mounting
$85.42 – $3,222.64Price range: $85.42 through $3,222.64
Approx. Weight: 0.3727 DWT (0.58 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White 7.5 mm Cross Single Earring
$42.55 – $157.10Price range: $42.55 through $157.10
Weight: 0.507 DWT (0.79 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Surface Finish: Polished Plating Type: Rhodium-Plated Prong Count:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K White Hoop Earring Mounting
$39.35 – $1,269.49Price range: $39.35 through $1,269.49
Approx. Weight: 2.1414 DWT (3.33 grams) Solidity: Solid Sold By: Pair Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished Plating Type:
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow 2 mm Round Bezel-Set Huggie Earring Mounting
$30.79 – $303.07Price range: $30.79 through $303.07
Approx. Weight: 0.28 DWT (0.44 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
14K Yellow Natural Emerald & 1/4 CTW Natural Diamond Earrings
$1,099.36
14K Yellow Natural Emerald & 1/5 CTW Natural Diamond Clover Earrings
$1,101.95 – $1,110.03Price range: $1,101.95 through $1,110.03
Approx. Weight: 2.593 DWT (4.03 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Pair Surface Finish: Polished Plating Type: N/A Primary
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sterling Silver 3 mm Round Two-Stone Earring Mounting
$19.07 – $451.53Price range: $19.07 through $451.53
Approx. Weight: 0.593 DWT (0.92 grams) Collection: Null Solidity: Solid Sold By: Each Weight Description: Standard Weight Surface Finish: Polished
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.